השתלת תותבות??

  • by

למה אני לא שומע על זה? משבר איבוד הגפיים הנסתר

השתלת תותבת היא הליך כירורגי המספק תחליף לשיניים שאבדו או הוסרו. ניתן לעשות זאת כדי להחליף שיניים חסרות עקב פציעה, מחלה או עששת.

השתלת התותבת אינה פופולרית כמו טיפולי שיניים אחרים. הסיבה לכך היא שהוא אינו מכוסה בביטוח שיניים והוא גם יקר יותר מתותבות מסורתיות.

שיניים תותבות הן אופציה לאנשים שאיבדו את כל השיניים הטבעיות שלהם וזקוקים להחלפות כדי ללעוס מזון ולדבר כמו שצריך. הם גם אופציה לאנשים שעברו חלק מהשיניים הטבעיות שלהם.

השתלת תותבות היא הליך להחלפת שיניים בשתלים. זוהי אלטרנטיבה טובה עבור אנשים שאיבדו את השיניים שלהם מסיבות שונות.

משבר איבוד הגפיים הנסתר – שתלים תותבים לחולי סוכרת, קטיעות גפיים, גפיים מלאכותיות היא בעיית אובדן גפיים שאינה מוכרת או דנה במרחב הציבורי.

הקדמה: מהן תותבות מושתלות?

שתלי תותבות הם שורשי שיניים מלאכותיים המושתלים בניתוח לתוך עצם הלסת כדי להחליף שיניים.

שתלים דנטליים משמשים להחלפת שיניים חסרות. שתל דנטלי הוא מכשיר המושתל בניתוח לתוך עצם הלסת ומשמש כעוגן להחלפת שיניים. שתל זה יכול להיות עשוי מטיטניום, זירקוניום, או שילוב של שני החומרים. השתל כולל עמוד דמוי בורג המוחדר לעצם ובעל קצה הברגה לקליטת שיניים חלופיות.

ההליך הראשון של השתלת שיניים בוצע בשנת 1962 על ידי ד"ר ברנמרק, שעבד באוניברסיטת גטבורג בשוודיה. ההליך כלל הוצאת כל פרט לארבע השיניים הבריאות מפיו של המטופל והחלפתן בשתלים דנטליים משני צידי פיו. כל ארבעת השתלים החדשים חוברו

שיניים תותבות הן מכשירים נשלפים המשמשים להחלפת שיניים חסרות, לצמיתות או זמנית. שתל דנטלי הוא בורג טיטניום קטן המונח בניתוח לתוך עצם הלסת כדי לספק בסיס להחלפת שיניים.
עבור עוד מידע בתחום של השתלת תותבות?? מומלץ לגשת לאתר totavotlior.co.il

מאיזה חומר עשויים השתלים?

שיניים תותבות עשויות אקריליק ומתכת.

שיניים תותבות אקריליות הן אופציה טובה למי שאיבד רק שן אחת או שחסרות לו כמה שיניים. תותבות אקריליות הן גם האפשרות הטובה ביותר עבור אנשים עם סוכרת מכיוון שהיא אינה גורמת לסיבוכים כלשהם כמו שתותבות מתכת.

תותבות מתכת, לעומת זאת, הן אופציה טובה יותר עבור אלו שאיבדו שיניים רבות עקב דלקת חניכיים או בעיות שיניים אחרות.

שיניים תותבות הן טיפול נפוץ לאובדן שיניים. הם עשויים אקריליק, פלסטיק או מתכת.

החומרים מהם עשויים התותבות תלויים בהעדפת האדם ורופא השיניים.

היתרונות של שתלים לעומת תותבות מסורתיות או גשרים

שיניים תותבות הן טיפול נפוץ לאובדן שיניים. הם ניתנים להסרה וניתן להוציא אותם לניקוי. ניתן להסירם גם לצורך אכילה, אך אין לעשות זאת לעתים קרובות מדי כדי להימנע מפגיעה בתותבת.

שתלים הם שורשי שיניים מלאכותיים הממוקמים בניתוח לתוך עצם הלסת כדי לתמוך בכתר, גשר או תותבת. זהו פתרון קבוע ואינו ניתן להסירו כמו שיניים תותבות.

לשתלים יתרונות רבים על פני שיניים תותבות או גשרים מסורתיים: הם אינם מחליקים או זקוקים להתאמה, הם אינם מפריעים לדיבור או ללעיסה, הם משפרים את איכות החיים ואת הביטחון העצמי, והם מחזיקים מעמד זמן רב יותר מאשר אפשרויות הטיפול המסורתיות.

שיניים תותבות הן תותבות נשלפות שניתן להשתמש בהן כדי להחליף שיניים חסרות. הם משמשים לעתים קרובות כחלופה לגשרים או שתלים.

לתותבות יש מספר יתרונות, אך גם כמה חסרונות שכדאי לקחת בחשבון לפני קבלת ההחלטה להשתמש בהן.

יתרונות: ניתן להסיר ולנקות שיניים תותבות, מה שלא מתאפשר עם שתלים או גשרים. הם גם פחות יקרים ופחות פולשניים מאשר שתלים או גשרים. ניתן להתאים את גודל השיניים התותבות על ידי שימוש בעוביים שונים של אקריליק כדי להתאים את הפה בצורה נוחה יותר.

חסרונות: החיסרון העיקרי של שיניים תותבות הוא שהן אינן נראות טבעיות כשהן במקומן ועלולות לגרום למבוכה ללובש אותה בעת אכילה במקומות ציבוריים. הם עלולים גם להרגיש אי נוחות בהתחלה מכיוון שהם לא מקובעים

 

שיניים תותבות בראשון לציון