הפתרון המושלם להתחיל לימודי תעודה – מכינה להנדסאים

להיות הנדסאי בדרך הקצרה ביותר

מכינות להנדסאים בכל צורתהם מאפשרות לאנשים שלא היו "תלמידים מצטיינים" בבית הספר התיכון ואף כאלה שלא סיימנו 12 שנות לימוד. המכינה הינה גשר נהדר לכל מי שרוצה לרכוש תעודה או מקצוע ומתקשה למצוא מקום מכיוון שהציונים שלו לא מספיקים. המכללה מאפשרת לסטודנטים להתמקד בתת-סעיף של הנושא ולרכוש מיומנויות בתחום העניין שבחרו. הנדסת תעשייה, בניין, חשמל, עיצוב וכמעט כל תחום תוכלו למצוא במגוון האדיר שיש למכללות הטכנלוגיות להציע. 

הנכם מוזמנים לבצע שיחה עם אחד היועצים מטעם המכללה ויתאימו עבורכם את המסלול הטוב ביותר למטרות שלכם.

מעבר לשיחות ייעוץ והכוונה ישנם בחינות מיון בסיסיות לפני תחילת כל מחזור חדש.  בנוסף לקורסי הדגל הראשיים בכל מכללה ישנם קורסים מיוחדים, נישתיים ומעניינים לא פחות אם אכן אתם יודעים בדיוק מה מעניין אתכם כמו למשל, קורס ספציפי בתוך תעשייה וניהול, בטיחות ובריאות תעסוקתית כדי לענות על הצרכים של כלל הסטודנטים ואפשר להוסיף את זה לתעודה הקיימת שאותה בחרתם ללמוד. העולם המקצועי רחב ומגוון בתתי נושאים ותחומים לא פחות מהעולם האקדמי של התארים הנחשבים ביותר. 

 

 

ההקרבה והרצון להצלחה

אם אתם מחפשים ללמוד הנדסת רכב, חשמל בניין ועוד, המכללה הטכנולוגית ברופין זה המקום עבורכם.  מכינה להנדסאים היא פתרון מצוין שכולל 2 דברים חשובים – לטעום ולהבין את אווירת הלימודים לפני תחילת לימודי התעודה ובנוסף מכין אותך היטב נפשית ולימודית לדבר האמיתי. כמו כן, ברור שצעד זה מצריך מכם שיתוף פעולה ולשבת הרבה על ה"תחת" עד לקבלת התעודה שברוב המקרים זה מינימום  שנתיים ומקסימום שלוש שנים. לקהל ההנדסאים בהחלט יש הקלות ויש אינטרס של המדינה גם לבוא לקראתם כי השוק צמא לאנשי מקצוע חדשים ומקצועיים בתחומים רבים שיש בהם חוסר ותחומים חדשים שקמים כל תקופת זמן ומחדשים את הביקוש בשוק העבודה.

במהלך תוכנית הלימודים , התלמידים ילמדו כיצד לתכנן, לבדוק ולייצר ציוד ומוצרים שונים, המאפשרים להם להבין היטב את התקדמות הפרויקט משלב התכנון ועד לפס הייצור. התלמידים עובדים עם יועצים ואנשי מקצוע חיצוניים שעובדים במכללה וזאת כדי להשלים קורסים הכוללים ניסיון מעשי. במקצועות כגון מדעים ,הנדסה ביו-רפואית ועוד המטרות הם שונות והמטרה היא גם לתת כלים וידע למי שירצה בעתיד להמשיך לתואר בהנדסה ביו-רפואית ותחומים קשורים. מטרה זו לא פחות חשובה וחשוב להכין את הסטודנטים ללמוד ולגלות את תהליך השילוב של הנדסה ומדעי החיים לשיפור בריאות האדם והטכנולוגיה הרפואית, גם למי שלא יעבור ללימודי המשך.

במקצועות ההייטק והחשמל תוכל ללמוד את המושגים הבסיסיים של מחשוב, כימיה, פיזיקה, חשמל, אנרגיה, הנדסת מכונות ומדעי המחשב, כמובן גם את הנושאים שקשורים לתחום הלימוד שתרצו להתחיל ללמוד לאחר המכינה אבל המעטפת לא פחות חשובה ליצירת בסיס חזק.
תוכניות אלה כוללות בדרך כלל מספר חודשים של ניסיון בשטח וידע מעשי עם קבלת ציון לקראת תחילת לימודי התעודה ופטור מכמה קורסים בשנה הראשונה. 

 ניסיון תעסוקתי רלוונטי במהלך הלימודים

הכרחי, הכרחי ושוב פעם הכרחי. ניסיון מוערך מאוד על ידי מעסיקים ומעבר לידע שרכשת בדרך למטרה, זה אומר המון על בן האדם שעומד מולך ומבליט נקודות חשובות כמו רצינות, עמידה במטרה וחשיבה קדימה. נסיון בעבודה שקשורה לתחום תוך כדי הלימודים, זה צעד מבורך, כל עוד אתם בשליטה על ניהול הזמנים והלימודים בכלל.

הנסיון ייתן לך תובנה על הדרך שבה משרד הנדסה עובד, ניהול ופיקוח אתר בנייה או כל תחום שבחרתם ללמוד .
ישנם קורסים שחסר להם ידע או שהוא מצומצם מדי עבורכם? גם על זה חשבו ויש פתרונות כמו למשל לחפש קורסי קיץ או להעשיר את הידע בעזרת התמחות נוספת ככלי נוסף בדרך להיות איש מקצוע. הזדמנויות למידה מבוססות ניסיון הם בהחלט מועילות, בעוד שרכישת ידע תיאורטי חשוב, על התלמידים לשקול גם את היתרונות של תוכנית המציעה להם ניסיון מעשית בתחום.

תוכנית הלמידה השיתופית מספקת חינוך שניתן ללמוד על ידי ביצוע על ידי אילוץ תלמידים לעבוד עם מהנדסים מקצועיים במקום העבוד והסטודנטים מקבלים את ההכשרה הנדרשת ללימוד מוצלח ופרקטי. הסטודנטים יוכשרו לדוק התעסוקה לאחר סיום הלימודים או מעבר ללימודי המשך של מערכות מחשוב, מערכות מידע ניהוליות או תכניות טכנולוגיות שונות, כל אחד בתחומו. תעודת ההנדסאי יכולה גם לתפקד כ"גשר" לתואר ראשון באותו התחום לאחר שכבר הבנתם שזה הייעוד שלכם ואתם רוצים להגיע עד הסוף באותו התחום.

תעודות שונות ומגוונות יש בעולם ההנדסאים כמו למשל תעודת הנדסאי תוכנה  שם תוכלו להפוך לאנשי מקצוע עובדים בתעשיית ההייטק ולפתח את כישורי התכנות שלהם במהלך הקריירה. תוכנית הסמכה זו ועוד קורסים נוספים שתרכשו בתוך מסלול הלימודים יתנו לכם ידע רחב בתחום התכנות ובנוסף גם  מנגנונים של עיצוב ופיתוח אתרים.

כישורים מימי בית הספר

אם הינך מתעניין בתחום כבר מימי קדם ובתי הספר התיכון זה יעזור לך מאוד. עליך להתחיל את ההכנה שלך מוקדם בלימודים על ידי נטילת שיעורים בכימיה, ביולוגיה, פיזיקה ומתמטיקה, זה יעניק לך בסיס חזק לתחום ויגרום לך להבין פעולות באופן בהיר יותר. חשוב לפתח את כישורי הנדסת המכונות שלך באמצעות התמחות, משרות חלקיות, התנדבות או הדרכה לאנשי מקצוע לאורך תוכנית ההכשרה שלך. סביר יותר שתסיים את הלימודים בהצטיינו ועם הבנה מעשית כיצד לעשות את העבודה שלך. ידע מקדים יתן לכם כח ויעשה לכם את החיים פשוטים יותר.

תחשבו על זה כעל השקעה

בהתחשב באיך אתה "מבזבז" את הזמן שלך עכשיו על הלימודים ורכישת התעודה כדי שבהמשך תוכל להחליף אותו בכסף ומקצוע רציני, כוח ושליטה בתפקיד משמעותי. ההווה חיוני לטובת העתיד ואתה יכול גם לנצל שיעורים נוספים במדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה ולהרחיב אופקים. הצטרפות לחברות וארגונים הנדסה עם אנשים מקצועיים יכולה גם לבנות מוניטין וניסיון זה מתנה.

תעודה בגרפיקה ממוחשבת

תעודת גרפיקה ממוחשבת, עיצוב אתרים ועוד הרבה שמות מקבילים למסלול הלימודים הנוכחי זו תעודה שמכשירה את הסטודנטים לעבודה במגוון סביבות, לרבות חברות תעשייה, ממשלתיות, הנדסה ובניין. לאחר מכן יוכלו הבוגרים להתקבל לחברות פרסום שונות, הייטק והכלים שיהיו ברשותם מגוונים ויכולים לשרת אותם במספר תחומי מקצוע וכל בוגר לוקח את זה לכיוון שונה